Збірник завдань для підсумкових контрольних робіт з географії для 9 класу ОНЛАЙН

Збірник завдань для підсумкових контрольних робіт з географії для 9 класу  ОНЛАЙН

Довгань A.I. Збірник завдань для підсумкових контрольних робіт з географії. 9 клас / А.І. Довгань, B.B. Совенко. — Київ : Генеза, 2015. — 72 с.
Збірник завдань охоплює зміст чинної навчальної програми шкільного курсу «Географія України». Основна мета посібника — допомогти вчителю підготувати варіанти контрольних робіт для проведення державної підсумкової атестації з географії в основній школі за допомогою різнорівневих завдань. До збірника входить 10 варіантів контрольних робіт, кожен з яких складається з 23 завдань.
Збірник завдань охоплює зміст чинної навчальної програми шкільного курсу «Географія України». Основна мета посібника — допомогти вчителю підготувати варіанти контрольних робіт для проведення державної підсумкової атестації з географії в основній школі за допомогою різнорівневих завдань.
До збірника входить 10 варіантів контрольних робіт. Кожен варіант налічує: 15 тестових завдань різних типів і рівнів складності; одне завдання, що передбачає роботу з малюнками, схемами, таблицями, діаграмами або статистичними матеріалами; два завдання, що передбачають розгорнуту відповідь на поставлені запитання; дві географічні задачі; завдання на контурній карті, а також два завдання, які виконують лише ті учні, що вивчають географію на поглибленому рівні.
Отже, кожен варіант письмової контрольної роботи для державної підсумкової атестації з географії в 9 класі складається з 23 завдань.
• Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді 1-10 (10 завдань у кожному варіанті) використовують для оцінювання знань географічних понять, термінів, умінь працювати із джерелами інформації. У завданнях такого типу пропонується чотири можливі варіанти відповідей, з яких правильною є лише одна. Завдання вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей позначено тільки одну відповідь. Якщо позначено два або більше варіантів відповідей, навіть якщо серед них є правильний, або не позначено відповіді взагалі, завдання вважається виконаним неправильно. Правильна відповідь на кожне таке завдання оцінюється 1 балом. Загальна кількість балів — 10.
• Тестові завдання на визначення відповідності 11-13 (3 завдання у кожному варіанті). Завдання такого типу передбачають вибір взаємопов’язаних понять, явищ, процесів і встановлення між ними логічних зв’язків. Якщо у бланку відповідей записано правильно всі комбінації цифр і літер, завдання вважається виконаним правильно. Відповідно за одну правильно визначену відповідність — 1 бал. Загальна кількість балів — 12.
• Тестові завдання, що містять сім варіантів відповідей, три з яких є правильними (два завдання у кожному варіанті; завдання 14-15). До кожного завдання пропонується сім варіантів відповідей, серед яких лише три є правильними. Завдання оцінюється 1, 2, 3 балами: 1 бал за кожну правильну відповідь із трьох можливих. Порядок написання цифр у відповіді значення не має. Завдання вважається виконаним, якщо учень вибрав і записав правильні відповіді у бланку відповідей. Загальна кількість балів — 6.
• Завдання 16 передбачає виконання різних дій практичного характеру (розрахунок, визначення, опис тощо) з використанням малюнків, схем, таблиць, діаграм і статистичних матеріалів. Оцінюється 12 балами (по 4 бали за кожну правильну відповідь).
• Завдання 17-19 передбачають розгорнуту відповідь на поставлені запитання з відповідним записом на окремих аркушах контрольної роботи. Вони дають можливість перевірити вміння учнів висловлювати власні думки, наводити аргументи, складати географічні характеристики і заповнювати таблиці, описувати географічні процеси і явища, робити висновки, застосовувати знання і вміння у новій ситуації; порівнювати географічні об’єкти і явища; креслити і характеризувати схеми галузевої структури та міжгалузевих зв’язків господарських комплексів; пояснювати розвиток і просторове поширення географічних процесів і явищ на основі виділення їх істотних ознак; встановлювати риси подібності та відмінності, переваг та недоліків природних та економічних умов; уміння застосовувати наявні знання для вирішення запропонованого завдання.
• Завдання під номером 19 (позначене зірочкою) виконують учні, які навчаються у класах з поглибленим вивченням географії. Відповідно учні таких класів не виконують завдання відкритого типу під номером 18. Загальна кількість завдань однакова для всіх учнів, які виконують атестаційну роботу. Кількість балів за кожне з теоретичних завдань — 12. Загальна кількість балів — 24.
• Завдання 20-22 потребують для отримання правильної відповіді виконання певних математичних розрахунків з відповідним записом, що міститься після кожного з них.
Відповідно оціночний бал знижується залежно від правильності і повноти відповіді, наявності помилок, неточностей, недоліків і кількості коректур, які зробить учитель.
Завдання під номером 22 (позначене зірочкою) виконують учні, які навчаються у класах з поглибленим вивченням географії. Відповідно учні таких класів не виконують завдання відкритого типу під номером 21. Кількість балів за кожне із завдань — 6. Загальна кількість І балів — 12.
• Завдання на контурній карті (завдання 23) передбачає нанесення на карту інформації відповідно до завдання та розробку легенди карти. Це завдання дає змогу перевірити І картографічну грамотність та знання особливостей просторового розміщення об’єктів і явищ. Під час виконання завдання потрібно poбити легенду карти відповідно до картографічних вимог, а потім виконати завдання на контурній карті. Виконуючи завдання на контурній карті, всі позначення і записи слід здійснювати тією самою ручкою, що й інші завдання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 + 2 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.