Гельфгат І. М., Петракова М. О. Усі уроки фізики 7 клас ОНЛАЙН

Гельфгат І. М., Петракова М. О. Усі уроки фізики. 7 клас / Гельфгат І. М., Петракова М. О. — Х.:, 2007.— 144 с.
В посібнику надані методичні рекомендації щодо проведення уроків фізики в 7 класі загальноосвітніх навчальних закладів за програмою 12-річної школи. Розглянуто питання планування та організації навчально-виховного процесу з фізики, проведення лабораторних робіт, здійснення поточного та тематичного контролю рівня навчальних досягнень учнів.
Призначено для вчителів фізики загальноосвітніх закладів усіх типів.
Ніхто з нас зазвичай не читає передмову або післямову… Але ж авторам вкрай необхідно дати відповідь на поставлене запитання. Дійсно, кому ж? Зрозуміло, перш за все — вчителеві-початківцю, для якого кожний наступний урок є terra incognita, тобто земля невідома… З чого почати? Як утримати увагу учнів? Як зробити урок цікавим для кожного з них, незважаючи на різницю рівнів знань, інтелекту та уподобань? Кожен з авторів добре пам’ятає себе в такій ситуації, хоч уже й багато спливло з того часу.
Але скажімо відразу — ми не пропонуємо готових відповідей на поставлені питання. Не пропонуємо, бо ми їх не знаємо! Інакше чому б ми кожного року заново продумували урок, який (як гадає хтось із учнів) мали б знати напам’ять?
Ми пропонуємо один із можливих (гадаємо, досить непоганих) варіантів проведення уроків. Ми доклали багато зусиль, щоб зробити цей посібник зручним, корисним, не дуже нудним, а місцями, можливо, й трохи цікавим для колег.
Чи буде ця книжка корисною для обізнаного та досвідченого вчителя? Сподіваємося, що буде! Нехай такий вчитель бачить, що якісь уроки він може провести й краще. Але ж творча людина зуміє знайти щось цікаве та корисне навіть у недосконалих розробках.

Природно, що автори не мають досвіду викладання фізики за новою програмою для 12-річної школи. Тому в даному випадку всі ми є певною мірою початківцями (все попереду?).
Чи потрібно точно відтворювати описані в книжці уроки? Відповідь однозначна — ні! Навіть учитель-початківець може (і повинен!) використовувати наші варіанти як будівельний матеріал, з якого він зведе свою власну споруду. Хай щастить колезі в цій благородній та захоплюючій справі!
Ми пропонуємо певну систему оцінювання навчальних досягнень учнів. Ця система враховує як брак часу (1 година на тиждень — замало для фізики), так і сучасні тенденції оцінювання. Досить суттєву роль відведено тестам, які дозволяють охопити при контролі потрібний матеріал з мінімальними втратами часу. В той же час обмежуватися одними лише тестами було б, на наш погляд, недоцільно: учень має показати правильну послідовність дій та уміння обґрунтовувати свої висновки. Отже, потрібні якісні запитання з повною відповіддю та розрахункові задачі з повним записом розв’язання.
Важливою частиною викладання фізики є демонстраційний експеримент. Найкращим традиційно вважається «живий» експеримент, який проводиться на очах або навіть за участі учнів. Проте реалії сьогодення такі, що далеко не завжди в кабінеті фізики є все необхідне обладнання. А от комп’ютерна та відеотехніка стала за останні роки доступною для шкіл. Отже, можна скористатися відеоза-писами експериментів або фрагментами навчальних програм. Це дає можливість повторити демонстрацію кілька разів, зекономити час учителя при підготовці уроку (кожен з нас знає, скільки часу витрачається на підготовку демонстраційного експерименту). Проте, якщо є найменша нагода провести реальний експеримент, цією можливістю слід скористатися (а демонстрація запису досліду або анімації стане чудовим додатком до «живого» експерименту).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наш сайт находят по фразам:

×