Довгань Г.Д. Біологія 9 клас. Відповіді до всіх завдань ДПА 2014 ОНЛАЙН

Довгань Г.Д. Відповіді до всіх завдань до посібника “Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології для 9-го класу / О. В. Костильов, О. А. Андерсон.”. – К., 2014.
У збірнику подано розвязки та вказівки до виконання завдань ДПА-2014 з біології, що продиться за Збірником завдань для державної підсумкової атестації з біології (авт. О. В. Костильов, О. А. Андерсон)


Завдання Б 26
Якщо в людини ушкоджена шкіра пальця на руці, то виникає капілярна кровотеча. Капілярна кровотеча виникає у разі пошкодження капілярів. Вона не призводить до значної втрати крові, її легко зупинити, оскільки кров тече по капілярах повільно, під невеликим тиском.
Ознаки капілярної кровотечі: кровоточить уся поверхня рани.
Перша допомога: обробити рану гідроген пероксидом (перекисом водню), поверхню навколо рани знезаразити спиртовим розчином йоду, накласти чисту пов’язку.
Пульсуючий потік світло-червоної крові з рани — це ознака артеріальної кровотечі. Якщо виникла артеріальна кровотеча, то в певних точках тіла ушкоджену артерію необхідно притиснути до кістки вище від місця поранення. Якщо ушкоджену артерію притиснути, то рух крові припиниться. Найчастіше на ушкоджене місце накладають тиснучу пов’язку (кілька шарів перев’язувального матеріалу або валик із марлі і вати, потім ще кілька шарів вати). Рану туго забинтовують. Артеріальну кровотечу на кінцівках припиняють за допомогою джгута з еластичної гумової трубки або закрутки з матерії. Правильність накладання джгута перевіряють за зникненням пульсу в артеріях нижче від його накладання та за зміною забарвлення шкіри.
Після надання першої допомоги постраждалого необхідно доставити до лікарні, викликавши «швидку допомогу».
Найбільш небезпечною є артеріальна кровотеча, тому в першу чергу необхідно надати першу допомогу людині з артеріальною кровотечею, а потім — людині з капілярною кровотечею.

загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наш сайт находят по фразам:

×